Pagrindinis‎ > ‎EURAZIJOS ŠPICAI‎ > ‎

VEISLĖS ISTORIJA IR STANDARTAS

Eurazijos špicas palyginti jauna veislė
Veislės sumanytojas buvo Julius Vipfielia (Юлиуса Випфеля из Вайнгейма (Германия)).Jo noras buvo  sukurti senojo tipo vokiečių špicą. Be viso kito stengtasi išveisti šeimos šunį, kompanioną ,stabilios psichikos ir gero charakterio, bet tuo pačiu turėjo išlikti šiaurės šunų išvaizda ir ištvermė. Eurazijos špicų protėviais tapo senojo tipo Čiau-čiau ir Volfšpicai, o vėliau dar ir Samojiedai. 1960 metais pagaliau buvo pažymėta pirma veislės vada. Iš pradžių veislė vadinosi Volf-čiau.  1973 m veislė pripažinta oficialiai ir gavo Eurazijos špico pavadinimą . Nuo tada veislė pradėjo populiarėti ir užkariauja vis daugiau žmonių širdžių. 

Prieraišumas ir atsidavimas žmogui svarbiausios  iš eurazijos špicų charakterio savybių. Tai nuostabus, geras šuo, lengvai dresuojamas, nereikalaujantis kažkokios ypatingos priežiūros. Kailis nelinkęs veltis. Juos galima laikyti tiek bute tiek užmiestyje, taip pat tinka ir kinkiniams. Šį šunį pagal savo poreikius galima išmokyti turbūt praktiškai visko, bet tik su viena sąlyga-minkštą jo širdį galima užkariauti tik meile, švelnumu ir kantrybe.,"kietos rankos" jis nepripažysta. 

 

Standartas FCI №291 (06.01.1994)

Kilmė: Vokietija

Paskirtis: šuo-kompanjonas

Skirstymas FCI: 5 grupė. Špicai ir primityvūs šunys. 5 sekcija. Azijos špicai ir giminingos veislės (be darbinių savybių)

Trumpas veislės aprašymas: veislė išveista 1960 m sukryžminus čiau-čiau ir volfšpicą.pirasis pavadinimas-„volf-čiau“. Po samojiedo kraujų įliejimo, veislė pervadinta į „Eurazijos špicas“ ir pripažinta FCI

Bendra išvaizda:  subalansuotas, stiprus špicų tipo, vidutinio dydžio šuo. Kailio spalva yra labai įvairi. Kailio ilgis pabrėžia bendrą sudėjimą.

Proporcijos: ilgis kūno šiek tiek didesnis nei aukštis ties ketera. Snukio ilgis beveik lygus kaukolės ilgio.

Elgesys ir charakteris: užtikrintas ir labai subalansuotas elgesys. Atsargus ir budrus,nelinkęs be reikalo triukšmaut .Stiprus ryšys su žmogum (šeimininku).Su svetimais atsargus, bet neagresyvus. Medžioklės instinktas prislopintas.Reikalauja nuolatinio kontakto su žmonėmis.

Galva: Kaukolė vidutiniškai plati. Galvos forma, žiūrint iš viršaus ir iš šono, pleišto formos. kaukolės ir snukio viršutinės linijos lygiagrečios.Kakta plokščia.  Snukis šiek tiek smailėjantis į nosį. Ne per šiurkštus, ir ne per siauras, gerai užpildytas po akimis. nosis ir apatinis žandikaulis tiesus Nosis: Vidutinio dydžio, juodos spalvos. Lūpos: neatvėpę,sausos,juodu kraštu. Žandikauliai: stiprūs, platus. Skruostai: ryškus. Dantys: Stiprūs, pilna dantų formule, sukandimas žirklinis.  Akys: Vidutinio dydžio,kiek įstrižos. Ne per giliai pasodintos, ne pernelyg iškilios. Tamsios spalvos. Ausys: Vidutinio dydžio, formos - lygiakraštis trikampis. Vertikali ir toli viena nuo kitos. Ausies galai šiek tiek suapvalinti.

Kaklas: vidutino ilgio,proporcinga korpusui,raumeninga sklandžiai ir darniai pereinanti į korpusą

Korpusas: Stiprus, palyginus ilga nugara. Ketera: ryški. Nugara: stipri ir tiesi, raumeninga. Juosmuo: platus, ilgas ir stiprus, raumeningas. Kryžius: Grynas platus, tvirtas.
Krūtinė: ovalo formos, gili, siekianti alkūnių lygį, ilga. Gerai išvystyta priekinė dalis. Pilvas šiek tiek įtrauktas.

Uodega: aukštai pastatyta, stora, tolygiai smailėjanti. Apaugusi storais ir ilgais plaukais. Einant laikoma iškelta virš nugaros arba paguldyta ant klubo. Ramybės būsenoje, uodega gali būt nuleista- siekia kulno sąnarį.

Priekinės galūnės:  žiūrint priekio, tiesios ir lygiagrečios viena kitai. Iš šono, plaštakos vidutiniškai palinkę. Petis ir dilbis beveik vienodo ilgio. Mentės ilgos ir nuožulnios,raumeningos. Petis: vidutinio ilgio,gero raumeningumo. Alkūnės, prispaustos prie krūtinės. Dilbis: Vidutinio ilgio, raumeningas. Riešas: stiprus, čiurna vidutinio ilgio, tiesi žiūrint iš fronto, žiūrint profiliu vidutiniškai nuolaidi. Pėdos: ovalo formos, kompaktiškss, pirštai šiek tiek išlenkti, nagai stiprus ir tamsios spalvos.

Užpakalinės galūnės: Žiūrint iš galo - tiesios ir lygiagrečios viena kitai. Iš šono, vidutinio ryžkumo kampais. Šlaunikaulis ir blauzdikaulis yra beveik vienodo ilgio.
Šlaunys: vidutinio ilgio, stiprių raumenų.
Kelio sąnarys yra gerai suformuotas, vidutinio išlenkimo Blauzdos: vidutinio stiprumo ,raumeningos.
Kulnai: vidutiniškai gerai suformuotas. 
 Pėdos: ovalios, kompaktiškas, vidutiniškai lenktos. Nagai stiprūs, tamsi pigmentacija.

Judesiai: risčia ir greitas žingsnis

Oda: gerai prigludus

Kailis: tankus, vidutinio ilgumo, su geru poplaukiu. Snukio, galvos, ausų ir priekinių kojų trumpesnis. Ant užpakalinių galūnių vadinamos „kelnės“, kiek ilgesnio kailio, nei viso korpuso.

Spalva:  leidžiamos visos spalvos išskyrus švariai-balta, tamsiai kaštoninė, bei balti plėmai ant kailio.

DYDIS:    Ūgis: vyrų - 52-60 cm, patelės - 48-56 cmSvoris: vyrų - 23-32 kg, patelės - 18-26 kg.

Trūkumai: Bet koks nukrypimas nuo standarto laikomas trūkumu arba defektu, kas turi buti nustatyta ir atitinkamai įvertinta.